Kód: 116 | Značka: J.Stávek

Víno J.Stávek Dědova večerka 2017

Neohodnoceno
200 Kč
Skladem

Doporučujeme jej používat jako celodenní nápoj. Vynikne tak nejlépe jeho šťavnatost, nekomplikovanost a veselost.

Kategorie: Bílá vína
Obsah cukru: Suché
Přívlastek: moravské zemské
Ročník: 2017
Vinařská obec: Němčičky
Alkohol: 11 %
Cukry: 0,2 g/l
Kyseliny: 5,1 g/l
Objem: 750 ml
Podoblast: Velkopavlovická

Večerka je lidový název pro odrůdu Veltlínské červené rané. Dědeček Josef Stávek Večerku vždy připravoval zajímavě svěží, a to díky přídavku Ryzlinku vlašského, odrůdy s výraznou kyselinou. Toto cuvée je tedy vzpomínkou na rodinnou tradici a ukázkou umění kupážování odrůd. Je velmi jemného aroma s tóny koření, bílého pepře, ale také zeleného jablka nebo mateřidoušky. Chuť je svěží, s pěkně pitelnou kyselinkou.

jstavek-logo-pic

Vlastní vinice: 8ha

Roční produkce: 50 000 lahví

VÍNO J. STÁVEK je rodinné vinařství situované v němčičském VINAŘSKÉM DVOŘE, který byl postaven pradědečkem Františkem v roce 1898. Specializuje se odrůdu Frankovka. Je známé také výrobou rosé a fortifikovaných vín. yrábíme ušlechtilá vína, která jsou dělena do tří hlavních segmentů: fortifikovaná vína, cuvée vína, rosé vína. Vedle těchto originálních vín je dále vyráběna odrůda Frankovka z tradičních viničních tratí, která je zároveň nosnou odrůdou vinařství. Vyrábíme ušlechtilá vína, která jsou dělena do tří hlavních segmentů: fortifikovaná vína, cuvée vína, rosé vína. Vedle těchto originálních vín je dále vyráběna odrůda Frankovka z tradičních viničních tratí, která je zároveň nosnou odrůdou vinařství.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Se Shoptetem pomáhá - JN webdesign