Kód: 53 | Značka: Šoman

Rodinné vinařství Šoman Svatovavřinecké 2017

Neohodnoceno
215 Kč
Skladem

Barva je tmavě červená až fialová.Vůně višňového kompotu a švestkových povidel. V chuti plné víno s ovocnými tóny, s velmi jemnou tříslovinou a hebkou dochutí. Zrálo 12 měsíců v sudu ze slavonského dubu.

Kategorie: Červená vína
Obsah cukru: Suché
Přívlastek: pozdní sběr
Ročník: 2017
Vinařská obec: Dolní Dunajovice
Alkohol: 12,5 %
Cukry: 0,3 g/l
Kyseliny: 5,4 g/l
Objem: 750 ml
Podoblast: Mikulovská
Viniční trať: Plotny

Barva je tmavě červená až fialová.Vůně višňového kompotu a švestkových povidel. V chuti plné víno s ovocnými tóny, s velmi jemnou tříslovinou a hebkou dochutí. Zrálo 12 měsíců v sudu ze slavonského dubu. Vinařství Šoman je rodinná firma, která byla založena 9. 9. 1999. V současné době obděláváme 10 ha vlastních vinic v integrované produkci.Zpracování hroznů probíhá v nově postavené moderní hale na okraji obce. V současné době je dostavěn i penzion nad původním sklepem, který je součástí areálu a vznikl tak ucelený vinařský dvůr, kde návštěvníci uvidí ukázkovou vinici se všemi námi pěstovanými odrůdami, následně kompletní výrobní proces výroby vína, završený degustací s případným občerstvením a možností ubytování. Všechny vinice máme nově vysázeny ve viniční trati Plotny a nově i Levá Bavorská s převážně jihovýchodní expozicí na středně těžkých hlinito-jílovitých půdách v katastru D. Dunajovic a Perné. Ze široké nabídky bílých a červených odrůd stavíme zejména na Ryzlinku vlašském, kterého máme ve výsadbách nejvíce. Bílá a růžová vína tvoří 80% produkce a jsou vyráběna reduktivní technologií s ohledem na typičnost dané odrůdy. Naší filosofií je nabízet tato vína jako mladá a svěží, na trh se uvádí obvykle již v březnu. V současné době se začínáme více věnovat zrání vín v sudech a to jak v sudech tipu barique, tak i ve velkých dubových, jak u červených, tak i bílých vín.

soman-logo-pic

Vlastní vinice: 10 ha

Roční produkce: 70 000 lahví

 

Vinařství Šoman je rodinná firma, která byla založena 9. 9. 1999. V současné době obděláváme 10 ha vlastních vinic v integrované produkci.

Zpracování hroznů probíhá v nově postavené moderní hale na okraji obce. V současné době je dostavěn i penzion nad původním sklepem, který je součástí areálu a vznikl tak ucelený vinařský dvůr, kde návštěvníci uvidí ukázkovou vinici se všemi námi pěstovanými odrůdami, následně kompletní výrobní proces výroby vína, završený degustací s případným občerstvením a možností ubytování. Všechny vinice máme nově vysázeny ve viniční trati Plotny a nově i Levá Bavorská s převážně jihovýchodní expozicí na středně těžkých hlinito-jílovitých půdách v katastru D. Dunajovic a Perné. Ze široké nabídky bílých a červených odrůd stavíme zejména na Ryzlinku vlašském, kterého máme ve výsadbách nejvíce. Bílá a růžová vína tvoří 80% produkce a jsou vyráběna reduktivní technologií s ohledem na typičnost dané odrůdy. Naší filosofií je nabízet tato vína jako mladá a svěží, na trh se uvádí obvykle již v březnu. V současné době se začínáme více věnovat zrání vín v sudech a to jak v sudech tipu barique, tak i ve velkých dubových, jak u červených, tak i bílých vín.

Réva vinná a víno pro nás není jen práce a zdroj naší obživy, ale je to především náš koníček, náš život!

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Se Shoptetem pomáhá - JN webdesign