Kód: 281 | Značka: Filip Mlýnek

Filip Mlýnek Ryzlink vlašský 2019 FiFi Wajn

165 Kč
Skladem

Jedná se o ukázkový „vlašák“ z Dunajovských kopců. Vůně s aroma kandovaných ořechů. Chuť je plná s pikantní kyselinou a příjemným minerálním podtónem, které víno získalo z vápenito-jílovitých spraší, na kterých jsou vinice vysázené. Barva je slámově žlutá. Vůně je nadýchaná, svěží, připomíná oloupaný bílý vlašský ořech Chuť je středně plná, přesně navazuje na buket s jemným nástupem vlašského ořechu a stopou citrusů, podpořená elegantní kyselinkou, dochuť je hladká dlouze doznívající na patře.

Kategorie: Bílá vína
Obsah cukru: Suché
Přívlastek: pozdní sběr
Ročník: 2019
Vinařská obec: Dolní Dunajovice
Alkohol: 12,0 %
Cukry: 6,4 g/l
Kyseliny: 6,5 g/l
Objem: 750 ml
Podoblast: Mikulovská
Viniční trať: Mlýnská

Stejnojmenné vinařství Filipa Mlýnka je butikovým projektem tohoto dlouholetého sklepmistra vinařství Volařík. Téměř pro vlastní potěšení si na několika vyhlášených vinohradech v Dolních Dunajovicích pěstuje v poměrně malém množství (30 000 lahví) víno pro milovníky jeho osobitého stylu.

Filip Mlýnek se nijak netají tím, že nehodlá jít v trendu "od všeho něco," ale soustředí se pouze na odrůdy, kterým se na jeho vinicích nejlépe daří. A to je vlašáček, rýňáček a veltlínek, jak by sám řekl. A doplňkově se pokouší a trošku "Pálavěky a Hibernálku."

V tuto chvíli Filip Mlýnek hospodaří na tratích zvučných jmen jako Liščí vrch, Plotny, Dunajovský kopec nebo Valtická.

A co znamená jeho "osobitý styl"? Filip Mlýnek si ve sklepě hrozně rád hraje se zbytkovým cukrem, vyvažováním s kyselinami, a výsledkem jsou neuvěřitelně zajímavá a harmonická vína. A musíme zmínit i osobnost: pokud někdy budete mít příležitost potkat Filipa Mlýnka osobně, třeba na degustaci, nenechte si to ujít. Svérázná osobnost dělá svérázná vína.

mlynek-logo-pic

Vlastní vinice: 7,2ha

Roční produkce: 60 000 lahví

Vinařství Filipa Mlýnka z Dolních Dunajovic je butikovým vinařstvím s roční produkcí 30.000 lahví. Vizí vinařství je soustředit se na odrůdy, kterými může konkurovat světu a které na Mikulovsko historicky patří. Patří mezi ně Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Bílé odrůdy doplní Pálava, Hibernal a Rulandské šedé. Jediným červeným vínem, které vinařství dělá, je Dornfelder.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Se Shoptetem pomáhá - JN webdesign